חיסכון באנרגיה

מערכת אדיאבטית חכמה- המערכת היעילה ביותר למערכות מיזוג אוויר תעשייתיות ומסחריות. חברתנו בשיתוף פעולה עם חברת Blue Energy Technologies  מציעה את הפתרון היעיל ביותר להגדלה בתפוקת הקירור מבלי שינוי במערכת מיזוג האוויר הקיימת! בנוסף לשיפור תפוקת הקירור, פתרון זה מבטיח חסכון בצריכת החשמל, הורדה בהוצאות התחזוקה השוטפות ועלייה באורך חיי מערכת מיזוג האוויר.

מערכת אדיאבטית חכמה למערכות מיזוג אוויר צ’ילרים בעיבוי אוויר.

חברתנו מציעה את הפתרון היעיל ביותר לשיפור הקירור לצ’ילרים ולחיסכון משמעותי בצריכת החשמל.

רכיבי המערכת:חיסכון באנרגיה

 1. פאנל עשוי ממברנות ייחודיות
 2. מגשי התזת מים
 3. מערכת לשאיבת מים
 4. מערכת לטיפול המים
 5. בקר חכם השולט על תתי המערכות לקבלת חסכון אופטימלי

איך זה עובד?

הפאנלים מותקנים לפני המעבה של הצ’ילר. הטמפרטורה של האוויר העובר דרך הפאנלים מופחתת בעקבות צינון האוויר על ידי “ערפל דק” הנוצר ממערכת חכמה וייחודית המופעלת ע”י אלגוריתם חכם לניהול המתיזים ולטיפול האוויר בסביבת הצ’ילר .

המערכת עובדת ע”פ העיקרון והתהליך האדיאבטי.  שהוא תהליך המתרחש ללא מעבר חום או חומר בין מערכת לסובב אותה. התהליך הוא מושג מפתח בתרמו- דינמיקה. לתהליך האדיאבטי תועלת מעשית – תהליכים כימיים ופיזיקליים רבים מוסברים באמצעות שימוש בקירוב אדיאבטי; תהליכים כאלה בדרך כלל מלווים או מקדימים מקרים הכוללים מעבר חום.

כללי2

במקרה שלנו, אפקט זה משמש לקירור האוויר הנכנס למערכת מ”א וליחידות הקירור. באופן עקרוני, ככל שטמפרטורה האופפת בסביבת הצי’לר נמוכה, כך הצ’ילר מתאמץ פחות ובכך צריכת החשמל יורדת.

המערכת למעשה מותקנת לפני מערכת מ”א וללא התערבות בצנרת או ביחידות הקירור. טמפרטורת האוויר העובר דרך הפאנלים מופחתת כתוצאה מצינון האוויר החם ע”י “טיפות ערפל דק” הנוצר ממערכת טיפול במים.

טמפרטורת האוויר בסביבת הצ’ילר מופחתת בכ- 10-20°C  ובכך נגרמת עלייה ניכרת בתפוקת הקירור.  ירידיה בטמפרטורת האוויר הנכנס=ירידה בצריכת החשמל

המערכת כוללת יחידה לטיפול במים “קשים” בטכנולוגית  E.M.I  ובערכת טיפול בחיידקים הכוללת מערכת UV .

השימוש במערכת החכמה מספק מספר יתרונות נוספים היוצרים הפחתה וחיסכון אנרגטי, הגדלת תפוקת הקירור ברגעי שיא, הורדה בעלויות התחזוקה של הצ’ילר ועוד… המערכת יעילה במיוחד אף בזמנים עמוסים מאוד, כאשר מגדלי משרדים לדוגמא צורכים אנרגיית מיזוג אוויר בכמות גדולה בשעות עמוסות במהלך היום. דבר זה יוצר מצב  שהמערכת מייעלת את עבודת הצ’ילר בעזרת טיפול סביבתו  וככל שהטמפרטורה האופפת אותו גבוהה יותר כך החיסכון המושג גדול יותר.

 • ממברנות עשויות פילטרים
  כחלק מהמערכת האדיאבטית, מותקנות ממברנות ייחודיות אשר עשויות משכבות של פילטרים. לממברנות אלה תכונות חשובות אשר מאפשרות מחד לאוויר לחדור דרכם ולחסום לכלוך ואבק מאידך. ממברנות אלה אף מגינות על המעבה ויחידות הקירור מקרני שמש חודרות ומזיהומי אוויר. כמו כן, הממברנות מייוצרות באופן נקודתי לפי מידותיו של כל צ’ילר  (costum made) דבר זה חשוב מאוד לייעול, שימור ושיפור עבודתו של הצ’ילר.
 • מתזי מים אל חלד
  על מנת לייצר תרסיס איכותי ודק (ערפל), השימוש במערכת איכותית הכרחי. מערכת זו השולטת באזורי התזה בעזרת ברזים, גורמת לקירור וערפול אידיאלי תוך חסכון במים. המתיזים מתיזים טיפות מים בגודל דל של כ5-20 מיקרון. ההתזות מתרחשות ע”פ דרישה ובצורה מבוקרת.
 • ללא סיכון לקלציום ואבניתיתרונות
  מתזי המים מותאמים ללחץ גבוה ומעוצבים במיוחד לשימוש במערכת זו. מבטיחים אידוי מהיר מאוד. לכן, לחות האוויר אינה מגיעה למגע ישיר עם המעבה ובכך סיכונו להיפגע מינימלי. על מנת להגן על חלקי הצ’ילר וחלקי המערכת מפני משקעים ואבנית, קיימת תחנה לטיפול במים ובאבנית. בכך יש שמירה גם על יחידות הצ’ילר וגם על יחידות המערכת .
 • הסיכון להיתחממות המעבה מבוטלתבהתקנת המערכת האדיאבטית אנו למעשה מטפלים בסביבתו של הצ’ילר ומורידים את טמפרטורת האוויר האופפת אותו. למעשה אנחנו גורמים לצ’ילר לעבוד בצורה יעילה יותר ולהגדיל את תפוקתו ללא מאמץ מיותר ומבלי לבקש ממנו לעבוד “חזק יותר”. כמו שטמפרטורת האוויר יורדת, כך גם עוצמתו של המעבה יורדת ולמעשה אינו עובד בהספק מלא (full power) ואינו מתחמם יתר על המידה. זהו עניין חשוב מאוד הגורם באופן כללי לשיפור חיי הצ’ילר ולשיפור חיי המעבה בפרט. הצ’ילר מספק את אנרגיית הקירור הנדרשת, חל שיפור בתפוקת הקירור, נדרשת פחות תחזוקה וחיי המערכת נמשכים יותר.
 • מתאים לרוב סוגי הצ’ילרים ומערכות הקירור
  המערכת הינה ייעודית, מיוצרת ומתאימה באופן ייחודי ופרטני למודלים השונים של  חברות הצילרים, בגדלים ובהספקים שונים. כמו כן, המערכת מתאימה לחידוש ושיפור צ’ילרים ישנים (Retrofit)  . אם ישנו צ’ילר אשר תפוקתו נמוכה ואין באפשרותכם להחליפו – ישנו פתרון נח ויעיל שיכול לחסוך הרבה כסף!
 • מינימום החזקהכל יחידות המערכת וחלקיה מיוצרים מחומרים באיכות גבוהה ומתאימים לתנאי חוץ. בנוסף מותאמים להחזקה נוחה וידידותית.

למה השימוש במערכת זו כל כך חשוב והכרחי?

מערכות מיזוג אוויר וקירור מהוות כ60% מצריכת החשמל במגדלי משרדים ובניינים. בסופרים ומתקני מערכות מידע, השימוש במערכות מיזוג אוויר אף עובר את ה70%.

מערכות מיזוג אוויר לא רק עובדות במשך זמן רב יותר בחודשים החמים ובעונת הקיץ, אלא גם עובדות חזק יותר וצורכות יותר הספק חשמלי.

מאוד קשה להפחית בצורה משמעותית את צריכת האנרגיה והחשמל תוך שימור על תפוקת הקירור בשיטות הקונבנציונליות והידועות. לכן הפתרון היעיל ביותר להשגת חיסכון ויעילות אנרגטית, הינו השימוש במערכת אדיאבטית חכמה.

שאלות ותשובות

האם זו השקעה טובה?

כן.  מערכות מסוג כזה בהחלט מהוות השקעה טובה ובד”כ מחזירות את השקעתן הראשונית בתוך שלוש שנים. כמוכן חוסכות אנרגיה ובהוצאות תחזוקה באופן רציף ותמידי ולאורך זמן.

מה זה מערכת  אידוי למערכות קירור?

שימוש ב”תרמו-דינמיקה ” – מים עוברים במשאבת מים בלחץ של 1000PSI  ומשם עוברים לצנורות ולמתזי מים המתאימים ללחץ גבוה ובעקבות התזה לאוויר נוצרים טיפות דקות (כ10 מיקרון ואף פחות) עד לכדי היווצרות ערפל. בנקודה שבה האוויר החיצוני מתנגש עם הערפל שנוצר, האוויר למעשה מתקרר וחודר אל יחידות הצ’ילר והמעבה. טמפרטורת האוויר שהמעבה מרגיש קרירה ונעימה יותר לעבודה.

השימוש במערכות אידוי ואדיאבטיות חדש?

לא. מערכות אידוי וערפול קיימות בעולם מזה 25 שנים. היו בעיקר נפוצות במקומות אשר מעוניינים להפוך את הסביבה לבילוי נעימה יותר כמו, מרפסות ומסעדות.

איזה הוכחות קיימות שערפול וטיפול באוויר הופך מערכות מיזוג אוויר בעיבוי אוויר ליעילות יותר?

מחקרים מראים חסכון משמעותי. יתרה מכך, ביקורת ובחינה אוטונומית הנעשה ע”י  “אוניברסיטת אדיסון” שבדרום קליפורניה, אשר אישרה שהשימוש בערפול במערכות מיזוג אוויר, אכן משיג יעילות וחסכון אנרגטי משמעותי! בנוסף, בדפי נתונים של יצרני מערכות מיזוג אוויר בעיבוי אוויר, קיימת המלצה שמערכות אלה עובדות בצורה היעילה ביותר בסביבה קרירה נעימה וממושכת.

למה אנרגיית מערכות מיזוג אוויר עולה כאשר טמפרטורת האוויר האופפת גבוהה?שאלות ותשובות2

קיימות 3 סיבות עיקריות:

 1. כאשר טמפרטורת האוויר החיצוני עולה, המעבה בזמן עבודתו מייצר חום ואינו מצליח להכילו ומתחיל לפזרו – מה שגורם לעלייה בלחץ ראש, מה שמשפיע על שיעור יחס הדחיסה (לחץ ראש/ לחץ היניקה). מה שבסופו של דבר גורם למדחס לעבוד יותר ולצרוך יותר חשמל.
 2. כשלחץ הראש עולה, טמפרטורת נוזל הקרר עולה גם כן ותפוקת הקירור נופלת. לכן, המערכת צריכה לעבוד יותר זמן על מנת לאזן בין יחסי הכוחות והעומס. התוצאה היא שימוש וצריכת אנרגיה ממושכת.
 3. כאשר קיימת דרישה מהצרכן לעלייה בתפוקת הקירור, בעקבות עלייה בטמפרטורה הסביבתית, מערכת מיזוג האוויר נדרשת לעבוד לזמן יותר ממושך ובתמורה- עלייה בצריכת האנרגיה והחשמל.

האם קיימת אפשרות לרטרופיט ללא שינויים מהותיים במערכת מיזוג האוויר הקיימת?

כן. המערכת שלנו אינה דורשת ממערכות קיימות להחליף את המעבה או חלקים אחרים. כל הנדרש זה להלביש את המערכת שלנו על הצ’ילר הקיים, לספק קו מים ולשלוט במערכת בעזרת בקר מתוכנת המתפעל את יחידות מערכת החיסכון.

האם החיסכון האנרגטי יהיה זהה וקבוע בכל סוגי המתקנים והסביבות?

לא. ירידה משמעותית בטמפרטורה תתבצע בעיקר במקומות חמים ויבשים מאוד. באזורים כאלה ניתן להשיג באחוזים את חסכון החשמל הגבוה ביותר. כמוכן בחלוף השנים, בעקבות  שינויי מזג האוויר, ניתן לראות שעות ממושכות במהלך היום אשר הטמפרטורות החמות נמשכות יותר ויותר לאורך היום.  

האם יכולה להיווצר קורוזיה לסוללה?

לא. המתזים אשר מתיזים מים לאוויר במיקרונים בשילוב עם הממברנות המיוחדות, דואגות לכך שייווצר ערפל דק, ומבטיחות אידוי מהיר! Flash- Evaporation לכן מגע של לחות עם הסוללה או עם יחידות הקירור הוא מינימלי. על מנת למנוע היווצרות של אבנית, בכל אחד מהמערכות מותקן מכשיר ייחודי המטפל באבנית ומונע ממנה להצטבר על הצ’ילר או על המערכת לחיסכון.

אספקה אחריות ושירות

                                     מבית אחד!

honesty integrity trust

חשמל

מערכות מניית חשמל

מיזוג אויר

מערכות מניית מיזוג אויר

מים

מערכות מניית מים

גז

מערכות מניית גז